Pentujen harjoitusnäyttelyn tulokset

Jesse Kainulainen valokuvia
https://yesse.kuvat.fi/kuvat/Tapahtumat++reissut/2020/SPL+-+Harjoituspentun%C3%A4yttely+19.07.2020/

tuloksia:
PENTUJEN NÄYTTELYHARJOITUS 19.7.20 Sami Baggström

SIJA Luokka 1 4-5 kk pitkäkarvaiset nartut

Luokka 2 4-5kk normaalikarvaiset nartut
1 45 Sensen Mann Malvina fi23004/20 2.3.2020
2 2 Sensen Mann Natalia FI25067/20 13.3.2020
3 1 Sensen Mann Mexico FI232003/20 2.3.2020
4 3 Team Leiksaid Kimble FI28217/20 5.3.2020

Luokka 3 4-5 kk pitkäkarvaiset urokset

Luokka 4 4-5kk normaalikarvaiset urokset
1 5 Sensen mann Mosley FI23001/20 2.3.2020
3 4 Sensen mann Maxim FI23000/20 2.3.2020
2 6 Sensen mann Nasa FI25065/20 13.3.2020
4 7 Sensen mann Natz FI25062/20 13.3.2020
4 44 Team Leiksaid Korn fi28215/20 5.3.2020
6 48 Sensen Mann Navy FI25064/20 13.3.2020

Luokka 5 5-6kk pitkäkarvaiset nartut
1 9 Kuuden Tähden Chevrolet FI18988/20 27.1.2020
2 10 Kuuden Tähden Cobra FI18987/20 27.1.2020
3 8 Benchmark Beliebt Von Allen FI20399/20 14.2.2020

Luokka 6 5-6kk normaalikarvaiset nartut
1 12 Solholmens Vinna FI17349/20 26.1.2020
2 11 Solholmens Victoria FI17348/20 26.1.2020
3 13 Team Leiksaid Irida FI20031/20 01.02.2020

7 5-6kk pitkäkarvaiset urokset
1 40 Kuuden tähden Champion FI18984/20 27.1.2020

Luokka 8 5-6kk normaalikarvaiset urokset
1 47 Solhomens Victor FI17346/20 26.1.2020
2 17 Solholmens Vinner FI17347/20 26.1.2020
3 18 Team Leiksaid Jason FI22812/20 6.2.2020
4 16 Solholmens Vencedor FI17345/20 26.1.2020
5 15 Demant’s Yuki FI20383/20 18.2.2020
p 14 Benchmark Beschützer FI20396/20 14.2.2020

Luokka 9 6-9kk pitkäkarvaiset nartut
1 19 Schuft’s Veronica FI15372/20 11.11.2019
2 20 Sensen mann La-Luna FI15225/20 4.1.2020
Luokka 10 6-9kk normaalikarvaiset nartut
1 2

6 Steinwolf Chanel FI11979/20 5.12.2019
2 25 Sensen Mann Lumi FI15230/20 4.1.2020
3 46 Atlas Dreams Änni FI18483/20 11.1.2020
4 27 Team Leiksaid Haifa FI17436/20 29.12.2019
5 22 Sensen Mann Kaya FI12992/20 13.12.2019
6 23 Sensen Mann Khloe FI12993/20 13.12.2019
7 24 Sensen mann Lucia FI15228/20 4.1.2020
p 21 DOSMARIN Sao FI11929/20 20.11.2019

Luokka 11 6-9kk pitkäkarvaiset urokset
1 28 Team Leiksaid Hilton FI17437/20 29.12.19
2 41 Schufts Valentino FI15371/20 11.11.2019

Luokka 12 6-9kk normaalikarvaiset urokset
1 43 Sensen Mann Kasco FI 13.12.2019
2 42 Sensen mann Lecter FI15224/20 4.1.2020
3 31 Steinwolf Chaos FI11981/20 5.12.2019
4 30 Sensen mann Lopez FI15223/20 4.1.2020
p 29 PLATINUMSHEPHERD Kondor FI15809/20 22.12.2019

Luokka 13 9-12 kk pitkäkarvaiset nartut

Luokka 14 9-12 kk normaalikarvaiset nartut
1 32 Karisman Ginea FI49313/19 11.9.2019
2 33 Karisman Ginger FI49309/19 11.9.2019
3 39 Premium Finngold Camelita FI46619/19 22.7.2019
4 34 Sensen mann Indira FI43279/19 27.7.2029
5 36 Sensen Mann Juni FI 40235/19 20.9.2019
6 35 Sensen mann Judi FI49233/19 20.9.2019

Luokka 15 9-12 kk pitkäkarvaiset urokset


Luokka 16 9-12 kk normaalikarvaiset urokset
1 38 Sensen mann Jalo FI49227/19 20.9.2019
2 37 Sensen mann Indro FI43275/19 27.7.2019

Näyttelyn paras narttu – ja urospentu
voittajat Karisman Ginea ja Sensen Mann Kasco omistajineen ja kasvattajineen. Kuva Jesse Kainulainen